خوب – چاه شهردار دوربین قرارداد کمیسیون

خوب – چاه: شهردار دوربین قرارداد کمیسیون شهرداری شورای شهر اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی کاوشگری که جهت کشف رازها عطارد می‌رود

سیاره عطارد از جمله سیاره‌هایی است که اطلاعات چندانی از آن در اختیار اخترشناسان نیست،‌ ولی این شرایط به زودی و با راهی شدن کاوشگری که قرار است بعضی رازهای نزدیک

کاوشگری که جهت کشف رازها عطارد می‌رود

کاوشگری که جهت کشف رازها عطارد می رود

عبارات مهم : سياره

سیاره عطارد از جمله سیاره هایی است که اطلاعات چندانی از آن در اختیار اخترشناسان نیست، ولی این شرایط به زودی و با راهی شدن کاوشگری که قرار است بعضی رازهای نزدیک ترین سیاره سامانه خورشیدی به خورشید را آشکار کند، دچار عوض کردن خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین، کاوشگر بپی کلمبو (bepicolombo) در سال 2018 سفر خود را شروع خواهد کرد. سفر این کاوشگر پروژه یکسان آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس هوافضای ژاپن (JAXA) هست. این کاوشگر حاوی دو ماهواره اروپایی و ژاپنی است كه قرار است از سال 2024 عطارد را در مدارهای متفاوت رصد كنند.

کاوشگری که جهت کشف رازها عطارد می‌رود

تا به حال تنها دو کاوشگر توانسته اند به نزدیکی عطارد برسند. مسنجر آخرين اين كاوشگرها بود كه ناسا از طريق آن توانست موفقیت هاي زیادی کسب كند. اين كاوشگر توانست بیش از چهارهزار بار در مدار عطارد بگردد و بیش از 250 هزار تصویر به زمين ارسال کند. مسنجر در نهايت در سال 2015 طبق برنامه ریزی قبلی به علت تمام شدن سوخت بر سطح این سیاره سقوط کرد.

کاوشگرهای ارسالي به عطارد باید بسیار مقاوم باشند و بتوانند در برابر نوسانات شدید دمايي مقاوم باشند كه ايجاد چنين ويژگي جهت مهندسان و سازندگان این فضاپیماها چالشي بزرگ به شمار مي رود. علاوه بر اين عطارد شاخصه های نامطلوب خاص خود را دارد، از جمله این که یک شبانه روز آن در حدود 176 روز زمینی هست، به بياني ديگر خورشید در عطارد هر 176 روز یک بار طلوع می کند.

سیاره عطارد از جمله سیاره‌هایی است که اطلاعات چندانی از آن در اختیار اخترشناسان نیست،‌ ولی این شرایط به زودی و با راهی شدن کاوشگری که قرار است بعضی رازهای نزدیک

عطارد سیاره ای بسیار داغ است ولی نه در آن حد كه از سياره اي تا اين حد نزديك به خورشيد انتظار می رود. سياره ونوس از دماي بالاتري نسبت به عطارد برخوردار هست، عطارد علی رغم ونوس فاقد اتمسفر است و بنابراین گرما را بازمی تاباند. دما در اين سیاره بین منفی 170 تا مثبت 425 درجه در نوسان است.

عطارد کوچک ترین سیاره سامانه خورشيدي و نزدیک ترین سیاره به خورشید هست، با این حال گردشی منظم در مدار خود دارد. مدار اين سياره به دور خورشید ثبات ندارد و دائما بزرگ تر می شود و علت اين پديده جاذبه سیاره مشتری است که عطارد را به آرامی از این مدار خارج می سازد.

واژه های کلیدی: سياره | سیاره | خورشید | خورشید | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs