خوب – چاه شهردار دوربین قرارداد کمیسیون

خوب – چاه: شهردار دوربین قرارداد کمیسیون شهرداری شورای شهر اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی رمزهای عبور شیمیایی می شوند

.دانشمندان آلمانی در تلاش جهت اختراع نسل جدیدی از کلمات عبور هستند که در قالب روش های محافظت فیزیکی طبقه بندی نمی شوند و با استفاده از مواد شیمیایی راه دسترسی ب

رمزهای عبور شیمیایی می شوند

رمزهای عبور شیمیایی می شوند

عبارات مهم : طراحی

.دانشمندان آلمانی در تلاش جهت اختراع نسل جدیدی از کلمات عبور هستند که در قالب روش های محافظت فیزیکی طبقه بندی نمی شوند و با استفاده از مواد شیمیایی راه دسترسی به اطلاعات را هموار می کنند.

به گزارش مهر به نقل از فیوچریسم، اگر چه کنار گذاشته شدن کلمات عبوری مانند password۱۲۳ کار راحت ای به نظر نمی رسد، ولی ناامنی حاصل از استفاده از چنین کلمات عبوری تا بدان حد زیاد است که پژوهشگران را جهت حفاظت از داده های بسیار حساس و طبقه بندی شده است به فکر طراحی روش های تازه حفاظتی انداخته است.

رمزگذاری شیمیایی بر مبنای نتیجه های ترکیب بعضی انواع خاص مولکول ها و بهره گیری از ساختار اتمی آنها یک روش خلاقانه و منحصر به فرد به نظر می رسد.

رمزهای عبور شیمیایی می شوند

در این روش می توان جهت باز کردن حصار یا قفل یک کیف از آغشتن سطح آن به بعضی نمونه های مولکولی از طریق یک دستمال استفاده کرد. اگر چه چنین شیوه ای بی شباهت با داستان های جاسوسی به نظر نمی رسد، ولی قرار است در عمل به واقعیت بپیوندد.

برای باز کردن قفل ها بدهید شیوه افراد باید بدانند به چه شیوه ای می توانند کلید مولکولی رمزگشا را که ممکن است در یک محلول یا در یک دستمال کاغذی مخفی شده است باشد، به دست آورند. همچنین می توان این کلیدها را به گونه ای طراحی کرد که خود حاوی اطلاعاتی خاص یا کلیدی دیجیتالی باشند که در قالب کلمه عبور جهت رایانه ها، گوشی ها و … به کار روند.

.دانشمندان آلمانی در تلاش جهت اختراع نسل جدیدی از کلمات عبور هستند که در قالب روش های محافظت فیزیکی طبقه بندی نمی شوند و با استفاده از مواد شیمیایی راه دسترسی ب

محققان آلمانی تا به حال ۵۰۰ هزار کلید مولکولی با ساختارهای متنوع طراحی کرده اند که می توانند به عنوان کلمات عبور به کار روند و به دشواری قابل حدس زدن هستند.

برای رمزگشایی از این قفل های شیمیایی، اسکن کردن مولکول های آنها باید با استفاده از همان تجهیزاتی صورت بگیرد که زیست شناسان از آنها جهت تجزیه و تحلیل یافته هایشان بهره می گیرند. البته هنوز تا تجاری سازی این نوع کلمه های عبور راه درازی در پیش است.

واژه های کلیدی: طراحی | کلمات | دستمال | رمزهای | استفاده | شیمیایی | دستمال کاغذی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs